Baraginėje – Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje – vyko trečiasis cepelinų virimo čempionatas

NAUJIENOSRENGINIAIPROJEKTAI

10/31/2023

Baraginės bendruomenės sumanytame tradiciniame cepelinų virimo čempionate susirungti ir įrodyti, kad jų gaminami cepelinai patys geriausi ir skaniausi, panoro penkios komandos: svečiai iš Pačeriaukštės ( Biržų raj.) – Lietuvos mažosios kultūros sostinės komanda, Varnupių kaimo bendruomenės ir Tursučių kaimo bendruomenės komandos, Sasnavos MKC skyriaus ir bendruomenės jungtinė komanda bei šeimininkai – Baraginės –Lietuvos mažosios kultūros sostinės – kaimo bendruomenės komanda.

Čempionato dalyvius pasveikino renginio organizatorė, Baraginės bendruomenės pirmininkė Irena Maziliauskienė, kuri pasidžiaugė, kad cepelinų virimo čempionatas tapo gražia tradicija ir sulaukia didžiulio maisto gaminimo mėgėjų entuziazmo.

Kaip vyksta cepelinų gamybos procesas, stebėjo, jų skanavo ir sprendė, kaip pavyko gaspadinėms pagaminti geriausius cepelinus, reikli vertinimo komisija.

Kol virtuvėje buvo verdami cepelinai, puikia nuotaika visus dalyvius išjudino renginio vedėjas Zigmantas Baranauskas, susirinkusieji smagiai bendravo, nuotaikingas dainas dovanojo atlikėjai Vilita ir Donatas.

Po atsakingo cepelinų virimo proceso daug pagyrų už skanius cepelinus sulaukė visos komandos, tačiau komisijos sprendimu Trečiojo cepelinų čempionato taures iškovojo: nugalėtoja paskelbta Pačeriaukštės gaspadinių komanda, antroji vieta atiteko Tursučių kaimo bendruomenės komandai, trečioji vieta – Baraginės kaimo bendruomenės komandai.

Komisija ir čempionato svečiai, ragavę visų komandų cepelinus, pripažino, kad jie buvo skirtingi, bet visi, kaip ir kituose čempionatuose, labai skanūs.

Baraginėje cepelinų virimo čempionatai vyko 2018 ir 2019 metais, vėliau dėl pandemijos nutrūkusi tradicija sugrįžo su didžiuliu entuziazmu.

Smagią ir gardžią cepelinų virimo čempionato šventę vainikavo nuotaikinga grupės „Nešpėtni bernai“ programa.

Renginys yra Baraginės kaimo bendruomenės projekto „Metų sambūris – Baraginė 2023“ dalis, vykdomo pagal Marijampolės vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos priemonę „Bendruomeniškumo skatinimas“ veiklos srities „Kaimo gyventojų bendruomeniškumo skatinimas“.