Baraginėje – medžio drožėjų pleneras

RENGINIAIPROJEKTAI

9/14/2023

Rugsėjo 11–15 dienomis Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje Baraginėje vyksta medžio drožėjų pleneras. Plenero metu menininkai Artūras Zienka, Romutis Karpavičius ir Kęstutis Varnagiris kuria tris medžio skulptūras, skirtas Baraginės, Kižių bei Nendriniškių kaimams.

Pažiūrėti, kaip gimsta tikri meno kūriniai, ir pamatyti kūrybinį procesą iš arti vakar nuvyko Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis. Vicemerą sužavėjo menininkų kuriami darbai: „Nuostabu matyti menininkus, su tokiu talentu ir užsidegimu dirbančius visos bendruomenės labui. Manau, kad šios skulptūros bus ne tik kaimų puošmena, bet taip pat taps gražiu istoriniu paveldu, kuris pasakos apie kaimo dvasią ateities kartoms. Tikiuosi, kad šie kūriniai bus saugojami ir vertinami. Smagu, kad Baraginės kaimo bendruomenė nestokoja gražių idėjų ir išradingai mini mažosios kultūros sostinės metus.“

Pagrindinė plenero idėja – įamžinti buvusių kaimų atminimą ir skatinti kultūrinį turizmą bei vietos istorijos pažinimą. Viso plenero metu vietiniai gyventojai ir miestelio svečiai gali stebėti skulptūrų kūrybos procesą, pabendrauti su medžio drožėjais, prireikus suteikti pagalbą savanorišku darbu ar techninėmis priemonėmis.

Medžio drožėjų plenero darbų pristatymas vyks rugsėjo 16 dieną renginio „Rudenio spalvom“ metu.

Pleneras finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos projekto „Baraginė – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2023“ lėšomis. Projekto metu kuriamas dokumentinis kino filmas, organizuojamas medžio drožėjų pleneras ir Suvalkietiško kulinarinio paveldo pristatymas Plateliuose - vienoje iš mažųjų Lietuvos kultūros sostinių.