Baraginėje pristatytas spektaklis „Žalia gyva“, skirtas Vilniaus 700 metų jubiliejui

NAUJIENOS

3/27/2023

Kovo 21 dieną Lietuvos mažąja kultūros sostine tituluotoje Baraginėje buvo galima išvysti spektaklį visai šeimai apie Lietuvos ir Vilniaus miesto istoriją „Žalia gyva“, kurį pristatė profesionalių nepriklausomų aktorių trupė „Teatriukas“.

Profesionali kūrybinė grupė, pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą (iš jų daugiausiai – G. Mareckaitės knygos „Anapus ir anapus Vilniaus vartų“ medžiagą), gyvus prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios: ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios – tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija.

Spektaklio metu žiūrovai ne tik stebėjo įtaigius bei įtraukiančius istorijų veikėjų išgyvenimus, tačiau ir patys buvo šio spektaklio dalimi. Spektaklio metu žiūrovai galėjo sureaguoti į aktorių užduodamus klausimus, žaidė žaidimą „Žalia gyva“ ir dainavo kartu.

Spektaklis „Žalia gyva“ D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje buvo pripažintas geriausiu 2016 m. spektakliu vaikams. O šiais, 2023 metais, spektaklis pristatomas visose Mažosiose Lietuvos kultūros sostinėse, tokiu būdu prisidedant prie Lietuvos sostinės – Vilniaus miesto – 700 metų jubiliejaus paminėjimo.

Spektaklio, kurį Baraginėje pristatė aktoriai Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas (kuris buvo ir šio spektaklio kompozitorius) metu netrūko geros nuotaikos ir įtraukė įvairaus amžiaus žmones. Prie šio spektaklio sukūrimo taip pat prisidėjo režisierė Agnė Sunklodaitė, scenografė Giedrė Brazytė. Šis spektaklis yra projekto „Žalias gyvas 700“ dalis, iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

Teatrą „Teatriukas“ 1998 m. rudenį įkūrė Vilniaus universiteto Aktoriaus filologo specialybę ir Keistuolių teatro dramos kursą (kurso vadovė – aktorė Nijolė Gelžinytė) baigę aktoriai Dalia Mikoliūnaitė, Žilvinas Ramanauskas, Artūras Varnas. 2016 m. teatrui vaikams „Teatriukas“ Lietuvos Kultūros ministerija suteikė profesionalaus teatro statusą. Anot žiūrovų, teatro spektakliai išsiskiria savo muzikalumu, mobilumu, bei įtraukia komunikacija scenoje.

Sekite Lietuvos mažosios kultūros sostinės naujienas socialiniuose tinkluose „Facebook“ (www.facebook.com/Baragine2023) ir „Instagram“ (@baragine2023). Gaukite visas Lietuvos mažosios kultūros sostinės naujienas tiesiai į savo el. pašto dėžutę užsiprenumeravę naujienlaiškį adresu www.baragine.lt.

A. Maziliausko nuotraukos.