Baraginėje prasidėjo Lietuvos mažosios kultūros sostinės metai

NAUJIENOS

2/20/2023

Žvarbų šeštadienio vakarą Baraginėje vyko Lietuvos mažosios kultūros sostinės atidarymo iškilmės. Renginio metu žiūrovams buvo pristatyta legenda apie Beragio upelį ir nykštuką Baraginį, renginio vedėjas Ričardas Bagdanavičius plačiau supažindino su Baraginės krašto istorija, pasirodė atlikėjas Dainotas Varnas ir renginį vainikavo lazerių šou.

Renginys prasidėjo nuo Baraginės kaimo susikūrimo legendos pristatymo, prie kurio įgyvendinimo prisidėjo Marijampolės kultūros centro šokių grupė „Arabeskas“ (vad. Daina Misiukevičienė) ir Saulius Pranka, o legendą įgarsino Zigmantas Baranauskas. Legendoje teigiama, jog anksčiau šiose apylinkėse tekėjo magiškų galių turėjęs Beragio upelis, kurį sergėjo žynys Beirutis. Tačiau kartą šiose apylinkėse atklydus kareiviui, šio upelio paslaptys buvo atskleistos. Dėl naujųjų gyventojų savanaudiškumo Dievai pradangino upelį, o Beirutis, vėliau pramintas nykštuku Baraginiu, iki šiol klaidžioja ieškodamas Beragio upelio šaltinio.

„Džiaugiuosi, kad Baraginė pripažinta mažąja Lietuvos kultūros sostine. Nuoširdžiai sveikinu ir dėkoju bendruomenės pirmininkei Irenai Maziliauskienei ir visai organizacinei komandai, kad ryžotės tokiam dideliam iššūkiui.“ – susirinkusiuosius pasveikino Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda. Šie metai Baraginei bus ypatingi. Linkiu, kad neblėstų jūsų gyvybingumas ir visi sumanymai pildytųsi.“

„Smagu matyti Jus taip gausiai susirinkusius. Nepaisant to, kad oras nelepina, matome, kokia stipri yra kultūra – ji sutelkia mus nepriklausomai nei nuo vėjo, nei nuo šalčio. Tai, kad susirinkote čia, parodo, kokia stipri yra Baraginės bendruomenė.“ – teigė Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė.

Baraginės kaimo bendruomenės pirmininkė ir Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Irena Maziliauskienė pasidžiaugė prasidedančiais Lietuvos mažosios kultūros sostinės metais ir pakvietė iškilmingai pakelti Lietuvos mažosios kultūros sostinės vėliavą. Vėliavos kėlimas buvo patikėtas Baraginės kaimo bendruomenės nariams, aktyviai prisidedantiems prie įvairių vietos bendruomenės iniciatyvų įgyvendinimo.

Po sveikinimo kalbų susirinkusiųjų laukė vieno muzikaliausių ir gražiausio tembro Lietuvos popscenos dainininkų Dainoto Varno koncertas. Atlikėjas atliko savo kūrybos dainas ir tokius garsius hitus kaip Franko Sinatros „I Love You Baby“. Galiausiai renginį vainikavo įspūdingas lazerių šviesų šou, tarsi nušviesdamas kelią į Lietuvos mažosios kultūros sostinės metus.

Sekite Lietuvos mažosios kultūros sostinės naujienas socialiniuose tinkluose „Facebook“ (www.facebook.com/Baragine2023) ir „Instagram“ (@baragine2023). Gaukite visas Lietuvos mažosios kultūros sostinės naujienas tiesiai į savo el. pašto dėžutę užsiprenumeravę naujienlaiškį adresu www.baragine.lt.

Redos Brazytės nuotraukos