Mažosios Lietuvos kultūros sostinės metai prasideda – ko tikėtis sausio mėnesį Baraginėje?

NAUJIENOSRENGINIAI

1/6/2023

2023-aisiais metais šalia Marijampolės įsikūrusi Baraginė verčia naują istorijos puslapį, tapdama mažąja Lietuvos kultūros sostine. Nors oficiali atidarymo ceremonija vyks tik vasario 18-ąją, tačiau jau nuo sausio mėnesio prasidedanti renginių programa lauks Jūsų dėmesio – šio krašto gyventojų ir svečių lauks parodos, spektakliai ir knygų pristatymai, o plačiau apie tai sužinosite šiame straipsnyje.

Vitalijos Žvingilienės poezijos knygos „Prisilietimai“ pristatymas

Sausio 15 d. 15 val., Marijampolės kultūros centro Baraginės skyrius.

Renginių ciklą pradės Baraginėje gyvenančios rašytojos V. Žvingilienės naujos poezijos knygos „Prisilietimai“ pristatymas. Renginio metu skambės naujosios eilės, gyva muzika, o po renginio žiūrovai turės galimybę įsigyti knygą ir gauti rašytojos autografą.

„Ši knyga bus emociškai stipresnė, ir, manau, meniniu atžvilgiu ji stipresnė. Nežinau, kaip į ją sureaguos skaitytojai, tačiau aš skaitydama ją jaučiuosi gerai, jaučiuosi taip, tarsi knyga būtų tokia, kokios aš norėčiau.“ – teigia V. Žvingilienė. Renginys nemokamas.

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus tekstilės parodos ir parodos „(Už)kulisiai“ atidarymas

Sausio 21 d. 16 val., Marijampolės kultūros centro Baraginės skyrius.

Sausio mėnesį duris atvers net dvi parodos - tekstilės paroda iš Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus rinkinių ir paroda „(Už)kulisiai“, pasakojanti apie Baraginėje veikusius ir veikiančius meno kolektyvus.

Parodų lankytojai kviečiami praskleisti praeities uždangą ir pažvelgti į Baraginėje gyvavusių meno kolektyvų ir jų narių gyvenimus, o kartu - ir viso kaimo, krašto istoriją. Parodų eksponatai papildys vieni kitus ir sukurs vientisą erdvę, atstovaujančią Sūduvos kraštui.

Parodos veiks iki balandžio 30 dienos. Parodų atidarymas ir lankymas nemokamas.

V. Žvingilienės poezijos knygos „Prisilietimai“ viršelis. M. Maziliausko iliustracija.

Baraginės jaunimo kapelos „Svaja“ narės. E. Orinienės nuotr.

Marijampolės kultūros centro Liudvinavo mėgėjų teatro „Žalias sodas“ komedija „Ech, tie vyrai, ech, tos moterys“

Sausio 21 d. 17 val., Marijampolės kultūros centro Baraginės skyrius.

Iš karto po parodų atidarymo, veiksmas persikels į Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriaus salę, kur susirinkusiųjų lauks 2018-aisiais metais buvusios mažosios Lietuvos kultūros sostinės – Liudvinavo – mėgėjų teatro „Žalias sodas“ pasirodymas.

Aktoriai žiūrovams pristatys komediją „Ech, tie vyrai, ech, tos moterys“, pastatytą pagal Kazio Sajos pjesę „Pasimatymas sodo namelyje“. Spektaklio režisierė – Vita Gvazdaitienė.

Renginys nemokamas.

Ištrauka iš spektaklio. Liudvinavo mėgėjų teatro „Žalias sodas“ nuotr.

Sekite mažosios Lietuvos kultūros sostinės naujienas socialiniame tinkluose „Facebook“ (www.facebook.com/Baragine2023) ir „Instagram“ (@baragine2023). Gaukite visas mažosios Lietuvos kultūros sostinės naujienas tiesiai į savo el. pašto dėžutę užsiprenumeravę naujienlaiškį adresu www.baragine.lt.