Baraginės atstovams įteikta mažosios Lietuvos kultūros sostinės vėliava!

NAUJIENOS

12/13/2022

Gruodžio 3 dieną Šiaulių rajono Šakynos miestelyje vyko Šakynos – mažosios Lietuvos kultūros sostinės 2022 uždarymo renginys, kurio metu 2023-ųjų metų Mažosioms Lietuvos kultūros sostinėms buvo įteiktos šį titulą pažyminčios vėliavos.

Renginyje dalyvavo LR Seimo narė Rima Baškienė, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, Kultūros ministro Simono Kairio patarėjas Sigitas Šliažas.

Iš viso mažosiomis Lietuvos kultūros sostinėmis jau tapo 70 Lietuvos miestelių ir kaimelių. 2023-aisiais metais, kartu su Baragine, mažosiomis Lietuvos kultūros sostinėmis taps Kauno rajone esanti Kulautuva (Kauno r.), Pačeriaukštė (Biržų r.), Marcinkonys (Varėnos r.) ir Plateliai (Plungės r.).

„Džiugu, kad Baraginė kitąmet įgyvendins gražias kultūrines idėjas ir galės didžiuotis garbingu Lietuvos mažosios kultūros sostinės titulu. Linkiu kūrybinės sėkmės aktyviai ir organizuotai Baraginės kaimo bendruomenės pirmininkei, ilgametei kultūros darbuotojai, savo kaimo kultūros puoselėtojai Irenai Maziliauskienei ir visai bendruomenei, kurie kurs ir įgyvendins tradicines ir naujas, išskirtines kultūros sostinės idėjas. Baraginės bendruomenė garsėja gražiais renginiais, vykdo puikius projektus, stiprinančius bendruomeniškumą, kuria puikią kultūros, užimtumo bei sporto infrastruktūrą, šių iniciatyvų įgyvendinimui ieško ir randa finansavimo šaltinius, prie bendruomeniškumą stiprinančių projektų įgyvendinimo prisideda ir savivaldybė. Lietuvos mažosios kultūros sostinės metai bus puiki galimybė dar labiau atskleisti savo kultūrinius ir kūrybinius sumanymus, kurių įgyvendinimui finansavimą skirs ir savivaldybė,“ – teigė Savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Marijampolės savivaldybės ir Jono Vapsvos nuotr.