Šventinė nuotaika atvyksta į Baraginę – ko tikėtis gruodžio mėnesį?

NAUJIENOSRENGINIAI

11/23/2022

Šaltėjantys orai ir iškrentantis sniegas vis labiau primena, jog gruodis ir gražiausios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji Metai – jau visai čia pat. Baraginei 2022-ieji buvo ypatingi – kaimas minėjo savo 240 metų sukaktį, o Baraginės kaimo bendruomenė – 15 metų jubiliejų. Visus metus šiems jubiliejams dedikuotą programą užbaigs jau nuo gruodžio 10 dienos prasidedantys šventiniai renginiai, kurių metu Baraginėje pasklis šventinės šilumos ir šviesų jausmas.

Į šventinius renginius kvies Kalėdomobilis

Gruodžio 10 dieną, šventiniai renginiai prasidės nuo 15 valandos į Baraginės kaimo gatves išriedės šventinis Kalėdomobilis. Kalėdomobilio kelionės metu Baraginės kaimo gatvėse skambės Kalėdinė muzika, sklis šventinė nuotaika, o pats Kalėdomobilis bus dekoruotas daugybe švytinčių dekoracijų.

Kalėdomobilio kelionė – tai kvietimas visiems Baraginės kaimo gyventojams atvykti į šventinius renginius. Šios transporto priemonės kelionė prasidės ir baigsis Baraginės kaimo aikštėje, kurioje vėliau įvyks šventinių instaliacijų įžiebimo ceremonija.

Baraginės kaimo aikštėje džiugins šventinių instaliacijų įžiebimas ir ugnies šou

Nuo 17 valandos Baraginės kaimo aikštėje vyks šventinių instaliacijų įžiebimas. Dar prieš prasidedant renginiui, susirinkusieji galės sušilti su šiltos kakavos puodeliu ir imbieriniais sausainiais, gros šventinė muzika, o mažieji renginio žiūrovai galės išsiųsti laiškus Kalėdų Seneliui.

Renginio metu žiūrovų laukia įspūdingas Kalėdų Senelio pasirodymas, šventinių instaliacijų įžiebimas, o renginį vainikuos įspūdingas ugnies šou.

Linksmam vakarui – Pilviškių kultūros namų teatro pasirodymas

18 valandą Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriuje vyks Pilviškių kultūros namų mėgėjų teatro „Bajorgalis“ trijų veiksmų komedija „Daktaras per prievartą“, pastatytą pagal vieno garsiausių Vakarų Europos komedijos dramaturgų Žano Batisto Pokleno pjesę. Spektaklio režisierė – Irma Puodžiukaitienė.

Renginys nemokamas.

Gruodžio 17 dieną – Kalėdinė kūčiukų kepimo edukacija

Gruodžio 17 dieną, 14 valandą Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriuje vyks Kalėdinė kūčiukų kepimo edukacija „Kalėdinė nykštukų kepyklėlė“ mažiesiems. Edukacijos dalyviai galės ne tik išbandyti savo kulinarinius sugebėjimus, bet ir sužinos apie kūčių valgius, papročius, tradicinius žaidimus ir burtus. Po edukacijos mažieji galės namo parsinešti savo išsikeptus kūčiukus.

Edukacija nemokama.

Baraginė 2023-aisiais metais taps Mažąja Lietuvos kultūros sostine. Kviečiame sekti naujienas soc. tinkluose „Facebook“ (www.facebook.com/Baragine2023) ir „Instagram“ (www.instagram.com/baragine2023/) arba adresu www.baragine.lt. Gaukite visas mažosios Lietuvos kultūros sostinės naujienas tiesiai į savo el. pašto dėžutę prenumeruodami mūsų naujienlaiškį.