(UŽ)KULISIAI

Paroda apie Suvalkijos tautinių kostiumų paveldą ir Baraginės meno kolektyvų istoriją.

Dar prieš atsidarant Baraginės kultūros namams, Baraginėje veikė iš kaimo gyventojų suburtas mėgėjų teatras. Iš pradžių teatro veikla vystėsi kaimo bibliotekoje, vėliau - kultūros namuose.

7-ojo dešimtmečio pabaigoje Baraginėje veikė ne tik aktyvi mėgėjų teatro trupė, bet ir kapela, vokalinis moterų ansamblis, tautinių šokių kolektyvas. Saviveiklininkai savo pasirodymus pristatydavo ne tik savo draugams ir kaimynams, tačiau keliaudavo ir į išvykas už Baraginės ribų.

Po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, dalis meno kolektyvų savo veiklą nutraukė. Tačiau ir toliau vyko mėgėjų teatro pasirodymai (parodoje pristatomas įrašas iš 1997 metais nufilmuotos J. Žemaitės pjesės „Mūsų gerasis“), o 1999 metais įkurta Baraginės kaimo kapela „Svaja“.

Laikui bėgant keitėsi ir meno kolektyvai. Nuo 2004 metų Baraginėje veikusi kapela tapo Baraginės jaunimo kapela „Svaja“, o mėgėjų teatro veiklai nutrūkus, įvyko keli iš vaikų suburto teatro pasirodymai.

Parodos lankytojai kviečiami praskleisti praeities uždangą ir pažvelgti į Baraginėje gyvavusių meno kolektyvų ir jų narių gyvenimus, o kartu - ir viso kaimo istorijos tarpsnį. Parodą papildo ir Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus kolekcijai priklausantys tautiniai kostiumai ir juostos, kurios buvo ir iki šiol yra svarbus atributas pristatomų kolektyvų veiklai.

Parodoje pristatoma surinkta dokumentinė medžiaga - fotografijos, vaizdo įrašai, liudijantys apie Baraginės kultūrinį gyvenimą.

Informacija apie parodos lankymą

Parodos atidarymas: sausio 21 d. 16 val.

Ekspozicijos darbo valandos: ketv. - šeš. 11:00 - 15:00

Vieta: Marijampolės kultūros centro Baraginės skyrius

Paroda veiks iki gegužės 17 d.

Parodos lankymas nemokamas.

Dėl papildomų klausimų galite kreiptis tel. +370 618 30140 arba el. paštu baragine@marijampoleskc.lt

Paroda yra „Baraginė – mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2023“ programos dalis.