Štai ir praėjo tradicinė vasaros šventė „Dainų ir šokių sūkury...“!

NAUJIENOS

6/26/2022

Birželio 25 dieną Baraginėje buvo gausu pramogų nuo pačio ryto – pramogų buvo apstu tiek mažiesiems renginio dalyviams, tiek ir suaugusiems. Vasaros šventės programoje dalyvavo daugiau nei 1000 žiūrovų ir pasirodė apie 40 šokėjų, atlikėjų ir muzikantų!

Praėjus Šv. Mišioms už Baraginės kaimo gyvuosius ir mirusius Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje, renginys tęsėsi Geležinių ir Užupių gatvės sankirtoje, kurioje buvo pašventinta ir pristatyta Ramučio Karpavičiaus skulptūra „Rūpintojėlis“. Plačiau apie skulptūrą pasisakė jos autorius Ramutis Karpavičius, sveikinimo žodį tarė Baraginės kaimo bendruomenės pirmininkė ir Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Irena Maziliauskienė, Marijampolės seniūnijos seniūnas Juozas Milius, buvę ir esami Baraginės kaimo gyventojai. Savo dainas dovanojo Baraginės kaimo gyventojai.

Vėliau veiksmas persikėlė į Baraginės kaimo centre esančią sporto aikštelę ir jos prieigas. Mažųjų šventės dalyvių laukė orientacinis žaidimas „Beragio upės paslaptys“, kurio metu žaidimo dalyviai vaikščiojo po Baraginės kaimo lankytinas vietas ir bandė užbaigti protėvių pasakojimą apie Beragio upelį ir Baraginės kaimo susikūrimą. O štai šiek tiek vėliau, visi, mėgstantys pasportuoti, buvo laukiami tritaškių metimo konkurse. Visi orientacinių žaidynių dalyviai ir tritaškių metimų konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti vasaros šventės rėmėjų - UAB „Mantinga“, UAB „Iceco“ ir UAB „Marijampolės pieno konservai“ įsteigtais prizais.

Nuo 17 valandos visi buvo laukiami prie Baraginės vasaros scenos. Čia vakarinė šventės dalis prasidėjo nuo parodos „Pakopa po pakopos“, dedikuotos Baraginės kaimo 240-ies metų jubiliejui ir Baraginės kaimo bendruomenės 15 metų sukakčiai. Parodoje buvo pristatoma daugiau nei 100 paskutinių metų Baraginės kaimo istorijos, išsaugotos fotografijose ir vaizdo įrašų medžiagoje, o iš viso ekspoziciją sudarė virš 150 skirtingų įrašų, menančių Baraginės kaimo ir jo gyventojų istoriją.

Prieš prasidedant koncertui, mažųjų šventės dalyvių laukė ir kūrybiniai užsiėmimai. Šių užsiėmimų metu vaikai namo galėjo parsinešti bent po vieną prisiminimą iš šiųmetinės vasaros šventės – vyko apyrankių vėrimo, akmenukų bei smėlio dažymo užsiėmimai. O už aktyvų dalyvavimą, kūrybinių užsiėmimų dalyviams atiteko saldžiosios UAB „Mantinga“ ir UAB „Iceco“ dovanėlės!

Vakaro koncertas prasidėjo nuo sveikinimų kalbų – žodį tarė Europos parlamento narys Juozas Olekas, Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, Marijampolės savivaldybės TS-LKD frakcijos seniūnė Vaida Pituškienė, Marijampolės savivaldybės LSDP frakcijos seniūno pavaduotojas Albinas Mitrulevičius, Marijampolės savivaldybės bendruomenių asociacijos pirmininkė Lina Mineikienė. Marijampolės seniūnijos seniūnas Juozas Milius, pasveikinęs susirinkusius šventės dalyvius, įteikė apdovanojimą Ramučiui Karpavičiui už Baraginės kaimui padovanotą skulptūrą „Rūpintojėlis“. Baraginės kaimo bendruomenė įteikė nominacijas už bendruomeniškumą ir aktyvų darbą Sigitai Miliauskienei (nominacija „Kaimo balsas“), Vitui Vaičiūnui (nominacija „Meistrų meistras“), Jonui Bendoraičiui (nominacija „Metų atsakingumas“), Sauliui Prankai (nominacija „Metų iniciatorius“) ir Teisučiui Žukauskui (nominacija „Metų savanoriškiausias“).

Renginio žiūrovams pasirodė Želsvos vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Žaltytis“ (vad. A. Volungevičienė), Baraginės jaunimo kapela „Svaja” (vad. A. Maziliauskas), Daukšių moterų vokalinis ansamblis „Dovija“ (vad. D. Bičkauskaitė), Sasnavos muzikinė grupė „De – Žavu“ (vad. M. Grybienė), šokėjos Airida ir Paulina Šneiderytės, POP muzikos grupė „Etiudas“ (vad. A. Maziliauskas), o vakarą vainikavo atlikėjos Rasos Donielos ir grupės „Patruliai“ pasirodymas. Gerą nuotaiką palaikė renginio vedėjas Ričardas Bagdanavičius. Visiems pasirodžiusiems kolektyvams buvo įteiktos rėmėjų UAB „Mantinga“, UAB „Iceco“, UAB „Marijampolės pieno konservai“, Rimos Klimavičienės įmonės ir Marijampolės seniūnijos įsteigtos dovanos bei padėkos raštai.

Galiausiai, renginys buvo uždarytas Varnupių kaimo bendruomenės dovana – fejerverkais ir šokiais po atviru dangumi, kurios metu pasirodė grupė „Projektas“.

Dėkojame visiems dalyvavusiems vasaros šventėje „Dainų ir šokių sūkury...“, prisidėjusiems prie šio renginio organizavimo, pasirodžiusiems kolektyvams, ir žinoma, mūsų rėmėjams - UAB „Mantinga“, UAB „Juodeliai“, UAB „Iceco“, UAB „Marijampolės pieno konservai“, Marijampolės savivaldybei, Marijampolės kultūros centrui, Marijampolės seniūnijai, parduotuvei „Laukų brydė“, Rimos Klimavičienės įmonei, Marijampolės seniūnijai, Marijampolės savivaldybės bendruomenių asociacijai, informaciniams rėmėjams: Marijampolės TV, laikraščiui „Suvalkietis“ ir naujienų portalui „Sūduvos gidas“.

Dalis vasaros šventės „Dainų ir šokių sūkury...“ veiklų finansuojama projekto „Kartu esame stipresni” lėšomis. Projekto veiklos finansuojamos pagal „Marijampolės vietos veiklos grupės kaimo plėtros 2015-2023 metų strategijos” VPS priemonės „Bendruomeniškimo skatinimas“ veiklos sritį „Kaimo gyventojų bendruomeniškumo skatinimas“ Nr. MARI-LEADER-6B-KSV-11-8-2021.